Skuteczne sposoby poszukiwania pracy

Skuteczne sposoby poszukiwania pracy

Jeśli szukasz pracy, to jest bardzo przydatne do tworzenia strategii poszukiwania pracy. Tak, szuka nowej pozycji może być przytłaczająca. Jednak jeśli masz strategię na miejscu będzie mieć jasną mapę drogową do naśladowania. Ta mapa drogowa pomoże Ci określić, gdzie warto spędzić czas, a także ile czasu należy przeznaczyć na różne zadania niezbędne do znalezienia pozycji.

Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące zadań, które powinny być częścią skutecznej strategii poszukiwania pracy. Ta praktyczna rada pochodzi z własnego doświadczenia, jako 20 letni weteran rekrutację, historie sukcesu podzielił się ze mną od profesjonalistów zasobów ludzkich i innych osób poszukujących pracy.

Jeśli jesteś bezrobotny, należy poświęcić od poniedziałku do piątku od 8-5 do znalezienia nowej pracy. To jest 40 godzin w tygodniu, że można teraz poświęcić na znalezienie najlepszego meczu pomiędzy swoimi umiejętnościami i profesjonalnych pragnienia z tym nowej pozycji.

Dla pomyślnego poszukiwania pracy trzeba poświęcić czas każdego dnia, w sieci, badania firm, po-up na potencjalnych, nowych kontaktów rekruter, nowych kontaktów pracodawców firmowe, follow-up z rekrutacją i kontaktów korporacyjnych, wysyłając CV i listów motywacyjnych, czas o wywiady, wywiad coachingu i motywacji. Zadania te poszukiwania pracy okazały się przynosić rezultaty. Może nie dziś lub jutro, ale na pewno z czasem będzie można zobaczyć wyniki w skutecznej strategii poszukiwania pracy.

Skuteczne sposoby poszukiwania pracy

Oto dobry przykład z mapy drogowej do udanej strategii poszukiwania pracy:

poniedziałek

8-10 – spędzają czas w sieci z przyjaciółmi, współpracownikami, ostatnie absolwentów itp (minimum 10 zaproszeń / 10 e-maili / 10 dziękuję notatki)

10-12 – badania co najmniej 10 nowych firm w branży, które mają doświadczenie i zainteresowania

– autor artykułu