Co zrobic, gdy stracisz prace

Co zrobic, gdy stracisz prace

Jeśli jesteś podobny do mnie, nienawidzę obracając w wiadomościach rano w tych dniach z powodu wszystkich doom i mroku z gospodarką. Nie ma co do tego wątpliwości. Świat jest przerażające miejsce teraz. I dla wielu z nas, co jest szczególnie niepokojące jest to sposób bezrobocie nadal rośnie.

Jeśli jesteś jednym z tych, obawiając się utraty pracy – a jeśli już dołączył do linii bezrobocia – zachęcam, aby utrzymać pozytywne nastawienie. Martwić nie pomoże, aw rzeczywistości może stworzyć jeszcze więcej problemów.

Będąc przez doświadczenie nie posiadanie pracy, chciałbym dać kilka wskazówek, które pomogą Ci przez to niepokojące czas:

Nie panikuj. Strach i lęk są naturalne, ale jeśli te emocje pozwalają kontrolować swoje myślenie, że nie będą mogli podejmować dobre decyzje o tym, co masz zamiar robić dalej.

Otocz się optymistyczne, wspierających ludzi. Misery może kochać firmę, ale to nie jest czas, by litować. Trzeba utrzymać koncentrację, pozytywna i inspiracji.

Tworzenie harmonogramu pracy polowania. Jest to niezwykle ważny krok, ponieważ będzie utrzymywać swój umysł koncentruje się więc nie dostać depresji. Natychmiast zacząć szukać w serwisach takich jak CareerBuilder lub potwora na przegląd tego, co tam jest. Następnie zrobić kilka ukierunkowanych poszukiwań specyficznych dla danej branży na stronach, które zaspokajają danym obszarze wiedzy.

Zacznij sieci. Networking jest nadal najlepszym sposobem, aby dostać pracę. Daj znać, że jesteś w trybie poszukiwania pracy wśród znajomych, rodziny, byłych współpracowników – nikomu, że wiesz, kto może pomóc w poszukiwaniu pracy. Wykopać nazwy od stażu lub pracy wakacyjnej i dotrzeć do tych ludzi. Dołącz do grupy sieci internetowych (LinkedIn, Twitter, itp).

Rozważmy tymczasową pracę. Będzie cię z domu, zwiększyć morale i oferują pewną tymczasową pomoc finansową. Agencje pracy tymczasowej mają często pozycje, które mogą prowadzić do stałego zatrudnienia.

Spójrz na swoją sytuację jako szansę. Jeśli kiedykolwiek czuł niedosyt lub niewypełnione w pracy, może to być Wszechświat trąca, aby znaleźć pracę, którą kochasz!

Wystrzelić w poszukiwaniu idealnego kariery!

– autor artykułu